KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848020
*
nr 1284 8020
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 23x22,5cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:20:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 12:03:47
1
Vinnande bud
26/10 08:27:10
2
350 kr
26/10 08:27:10
1
400 kr (Budbetjänt)
26/10 08:27:45
2
500 kr
26/10 08:27:45
1
600 kr (Budbetjänt)
26/10 08:28:37
2
800 kr
26/10 08:28:37
1
(budbetjänt)
27/10 07:48:11
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francisca lindberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
*
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Francisca Lindberg
nr 1284 8020
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 23x22,5cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 12:03:47 | 1 | Vinnande bud |
26/10 08:27:10 | 2 | 350 kr |
26/10 08:27:10 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/10 08:27:45 | 2 | 500 kr |
26/10 08:27:45 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
26/10 08:28:37 | 2 | 800 kr |
26/10 08:28:37 | 1 | (budbetjänt) |
27/10 07:48:11 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francisca lindberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50